Pożyczka na 60 dni przez internet

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się pożyczki udzielane przez internet. Jeszcze kilka lat temu było możliwe wypełnienie wniosku przez internet i oczekiwanie na akceptacje, aby potem iść do biura pożyczkowego i podpisać umowę. Dzisiaj bez problemu cała procedura odbywa się przez internet, a jedyne co trzeba mieć to czas i ważny dowód osobisty.

We wniosku na pożyczki na 60 dni wystarczy wpisać wszystkie swoje dane z dowodu osobistego, podać numer konta w polskim banku oraz polski numer telefonu. Ponadto trzeba złożyć oświadczenie o dochodach. W odpowiednich rubrykach we wniosku podaje się kwotę dochodu na przykład z tytułu umowy o pracę czy emerytury oraz wpisuje się jakie są koszty utrzymania na przykład wysokość wszystkich rachunków i koszt jedzenia na miesiąc. W ten sposób firma pożyczkowa może szybko policzyć zdolność kredytową, czyli w jakiej wysokości raty za pożyczkę dana osoba będzie w stanie spłacać. Ponadto niektóre firmy sprawdzają czy potencjalnego klienta nie ma w bazie dłużników. Niestety coraz mniej firm decyduje się dać takim osobom pożyczkę w obawie, że im też jej nie spłacą.

Najbardziej popularna jest pożyczka na 60 dni, ponieważ dłuższy czas spłaty, obejmujący 2 miesięczne wypłaty sprawia, że pożyczkę łatwiej oddać niż po standardowych 30 dniach. Zwykle pożyczki oddaje się w całości w jednej racie na koniec obowiązywania umowy. Jednak można znaleźć też inne opcje na przykład oddania całej kwoty podzielonej na raty. Warto pamiętać, że im niższa kwota pożyczki i im dłuższy okres jej spłaty, tym wyższe koszty.

W nagłych wypadkach kiedy na szybko jest potrzebna pożyczka warto wybrać właśnie taką, którą spłacimy po 2 miesiącach i nie będzie kosztować dużo. Jeśli okaże się, że nie jesteśmy w stanie spłacić całej kwoty w umówionym terminie warto skontaktować się z firmą i złożyć wniosek o przedłużenie terminu. Zwykle wtedy trzeba będzie wpłacić opłatę w wysokości wyliczonych odsetek od pożyczki, ale umowa zostanie przedłużona o kolejny miesiąc.